FAMA art, Spišská Nová Ves 2013, 2. vydanie, 190 str., Viaz., Il.

(11×19 cm)tri_knihy_nepokoja_petrik

Druhé, nezmenené vydanie troch zbierok poézie – Miestopis (s van Goghovým uchom), Modlitby za Judáša a Pocestný a papagáj(a), vydané ešte v roku 1992 pod názvom Tri knihy nepokoja, prináša poéziu básnika, rozhlasového tvorcu a scenáristu v pôvodnej, nezmenenej podobe.

Autor sa v poézii prvej zbierky vyznáva zo vzťahu k svojmu domovu a ľuďom, ktorý ho obklopovali. V druhej zbierke reaguje najmä na spoločenské zmeny po roku 1989, ktoré vníma so značnou dávkou sarkazmu a skepsy zo sklamania s nenaplnených očakávaní. Tretia zbierka rozširuje jeho pocit z nenaplnených snov a poukazuje na opakovateľnosť ľudských túžob, snov ale aj sklamaní, ktorú nemožno preťať jednou zmenou spoločenského zriadenia, najmä pokiaľ ide o širšie chápané ale aj úzko individuálne vnímané osobné vzťahy.

ISBN: 978-80-971171-8-4

Cena: 5 € (kúpiť teraz)

 Ukážka z knihy

 

O autorovi:

Ján Petrík (1957)

Žije v Spišskej Novej Vsi, venuje sa poézii, satirickej tvorbe a tvorbe pre rozhlas.

Je viacnásobným laureátom Wolkrovej Polianky, Literárneho Zvolena a iných literárnych súťaží.

Publikoval v Novom slove mladých, Literárnej prílohe Smeny, Literárním Měsíčníku, Dotykoch, Literárnom týždenníku, Romboide, Slovenských pohľadoch, Knižnej revue, Literike, Psím víně, Roháči, Bumerangu, v rozhlase a viacerých zborníkoch.

Debutoval vydaním troch zbierok poézie – Miestopis (s van Goghovým uchom), Modlitby za Judáša a Pocestný a papagáj(a) pod spoločným názvom Tri knihy nepokoja (Print-servis a Vyd. MS Bratislava 1992) V roku 2017 vo vydavateľstve FAMA art vydal zbierku Nakladanie svetla do octu. Pre rozhlas napísal rozprávkovú hru Zlatý kohút (1992), rozhlasovú hru Nepriamy prenos (1993), viacero humoristicko-satirických pásiem a scenárov relácie Rozhlasoví bakalári, pre Slovenskú televíziu scenár k dokumentárnemu filmu Encyklopédia slovenských obcí – Abrahámovce (2010), Svit (2011) a pre Spišské divadlo doteraz nerealizovanú hru pre deti Spišské rozprávky.

 

Späť na stránku Knihy iných vydavateľstiev