Spišská Nová Ves, Vl. nákl. vo Fama Art 2012. 69 str. Brož., Il.

(13,5×20 cm)

Júlia Čurillová: Kľúče od nebaDruhá zbierka básní viacnásobnej laureátky viacerých celoslovenských literárnych súťaží, v ktorej autorka nadväzuje na osobnú lyriku svojej prvej knižky.
Jej poézia je podobne ako v debute Sedmoláska presiaknutá témami, ktoré vyplývajú zo spolužitia muža a ženy. Autorka ich tu rozširuje aj o ďalšie „dôležitosti“ svojho života (rodisko, rodina, osobný život) pričom sa nevyhýba ani dotykom s vierou, čo pri jej otvorenosti našťastie nepôsobí zväzujúco. Jej pomyselné, nie vždy súhlasné a už vôbec nie do područia slepej viery padajúce dialógy s bohom, neurážajú ani v kombinácii s ostatnými témami, intímne vôbec nevynímajúc.
ISBN 978-80-971171-1-5

Cena: 4 € (kúpiť teraz)

Ukážka z knihy

 

O autorke:

Júlia Čurillová (1969)


Pedagogička, úspešná slovenská recitátorka a poetka získala ocenenia na mnohých literárnych súťažiach (napr. Chalupkovo Brezno, Literárny Zvolen, Wolkrova Polianka). V roku 2007 získala ocenenie Debut 2007 a následne sa predstavila svojou básnickou prvotinou Sedmoláska. Svoje pedagogické skúsenosti využila pri tvorbe umelecko-publicistického pásma Deti vetra pre SRo v roku 2009.

 

Späť na stránku Tituly z nášho vydavateľstva