pasenie_mamutov_simkoSpišská Nová Ves, Vl. nákl. vo Fama Art 2012. 106 str. Viaz.

(21×21 cm)

Prvá zbierka poviedok autora, ktorý bol ocenený na viacerých celoslovenských literárnych súťažiach a iných fórach nielen ako prozaik ale aj ako rozhlasový scenárista a dramatik.
Kniha je pre čitateľov ponorom do kalných vôd ľudských ne-vzťahov a spodných prúdov, ktoré tečú v človeku, v jeho rodine a mieste. Autor v nej s odstupom chladného pozorovateľa popisuje kazovosť charakterov a bezcieľnosť bytia svojich postáv, ktoré sú zasadené v gobelíne tkanom z pradávnych pradien, pôvodných symbolov a protikladov.
Napriek všadeprítomnej vážnosti tém nestráca autor zmysel pre hru a vtipnú koloratúru poviedky, čím ich naoko odľahčuje ale nezbavuje kritickosti svojho oka.
ISBN 978-80-971129-2-9

Cena: 4,- € (kúpiť teraz)

Ukážka z knihy

 

O autorovi:

Štefan Šimko (1956)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skúsený prozaik a dramatik potvrdil svoju umeleckú kvalitu víťazstvom vo viacerých literárnych súťažiach (Chalupkovo Brezno, Gorazdov Prešov, Artur, Slovenské učené tovaryšstvo Trnava, Jurinova jeseň a i.). Svoju tvorbu publikoval v Slovenskom rozhlase, RAK-u a Učiteľských novinách. V roku 2009 jeho divadelnú hru Koperdani úspešne inscenoval súbor Hviezdoslav. Hra bola na Scénickej žatve 2009 ocenená Cenou za scenár. Patrí medzi skúsených tvorcov Spišského literárneho klubu a propagátorov kreatívneho písania.

 

Späť na stránku Tituly z nášho vydavateľstva