Život
Čo je život?
 Život je to, čo je teraz. A čo je teraz? Teraz je február. Šak je furt zima. To je život. Toto neje život. A čo to je? Čakanie, kedy bude leto. Taký je život. Šak vravím. Aha, myš! Ci pana!

Predmety 
Karči Vešeľak je mentalista, čo najlepšie vidno na príklade, keď sa dlho pozeral na futbalku a ona sa začala vznášať pomaly dohora, ale Karči ešte nemá taký tréning a  sa ešte len učí mentalisticky ovládať predmety, preto lopta sama odskočila akurát do svetla a to sa úplne rozbilo, čo mu je dosť ľúto, ale sa polepší.

Oko
Karči Vešeľak býva na treťom poschodí v zelenej bytovke, ale chcel by bývať v bunkri pri vodárni, lebo to je Kalvária. Jednu topánku vychodí vždy rýchlejšie jak druhú, podozrieva svoju ľavú nohu, že je lenivá a nechá pravú chodiť za ňu. Vlasy má také akurát, ani čierne ani hnedé, také dlhé jak je treba. Karči nemá brata, tak sa kamaráti so Šimurdom, ktorý chce, aby ho volal Britvi a potom mu ukazuje karate kungfu na treťom medziposchodí. Už mu aj rozbil hlavu a preto sú dobrí kamaráti, aj keď je Karči v podstate o dva roky mladší jak Šimurda. Teda Britvi.
„Som bombarder so zameriavačom,“ precedil Karči cez zuby a vypustil najväčšiu slinu v živote. Keď mačke dopadla na hlavu, zľakla sa a migla het. „Migla het,“ potvrdil Britvi, „plný zásah.“ Chodník pod tretím medziposchodím je Irak a pomedzi krátery z bombovania sa už nedá ani chodiť. Za chvíľu príde Kazimírka a začne kričať, že ich udá na mesto.
„Nech si vysere oko,“ drsňácky uzavrel Kazimírku Britvi, je ostrý a nedá si od nikoho nič. Karči si to predstavil, že Kazimírka je taká naštvaná až jej pučí oči, jedno jej vyskočí a ona jak kričí, tak ho prehltne a potom čaká, kedy ho vysere. Odvtedy Karči, keď ide na vecko, vždy skontroluje, či sa na neho z misy nepozerá dajaké oko.
Keď neprší, idú na Šmaranec, kde sú staré pneumatiky, stavebný materiál, kamene a iné preliezky. Tu si Karči roztrhol fialovú vetrovku, ale to bolo pri oslobodzovaní marťanskej kráľovskej rodiny z väzenia, takže to sa nepočíta. „Jú ár det!“ Britvi vie aj po anglicky, Karči len daktoré slovíčka, preto robí iba poručíka. V pneumatike bola voda a Karči teraz vyzeral jak spolužiak Totko, keď sa bál cez hodinu vypýtať na záchod.
To ne kvôli učiteľke. Šak jasne, že ne, som si ani nemyslel, to kvôli Marhefkovi, čo sa mu vyhrážal, že ho zbije, keď pojde. A to mu cez prestávku dal vypiť tri poháre vody. To sa vola šikan. Šak sa aj…
Dobre, že nechodí vonku so sestrou, pomyslel si Karči, keď mu dal jeho kamarát v rámci výcviku kungfu kopačku do chrbta. Šimurda mu nepovedal, že ju tajne miluje. Teda Britvi.

návrat späť na stránku titulu